Optymalne rozwiązanie dla szpitali, laboratoriów czy innych obiektów wymagających ultra czystego powietrza w pomieszczeniu. Bez grzybów, pleśni, pyłów, kurzu czy obecności groźnych dla zdrowia mikroorganizmów? Mamy na to sprawdzone rozwiązanie – nasza sekcyjna centrala OPTIMA KRYSZTAŁ. Przeznaczona do obiektów o wysokich wymaganiach higienicznych, zgodnie z wymaganiami norm. Stosowana m.in. na salach operacyjnych czy w szpitalach zakaźnych. Poznaj naszą ostatnią realizację z branży produkującej żywność – firma Animex Foods ze Starachowic.

OPTIMA KRYSZTAŁ – czyste powietrze bez mikroorganizmów

Nasza sekcyjna centrala OPTIMA KRYSZTAŁ w specjalnym wykonaniu higienicznym wykorzystuje dwu- lub trzystopniową filtrację powietrza, aby zapewnić maksymalną czystość i bezpieczeństwo filtrowanych pomieszczeń. Co jest szczególnie ważne w przypadku miejsc pełnych mikroorganizmów, takich jak szpitale.

Dodatkowo nasze centrale wyposażone są w wysokosprawne odzyski ciepła oraz podzespoły w specjalnym wykonaniu higienicznym. Konstrukcja oraz uszczelnienie przystosowane do pracy w warunkach podwyższonego ciśnienia.

Tak skonstruowana i odpowiednio zautomatyzowana OPTIMA KRYSZTAŁ gwarantuje wysoką wydajność w zmiennych i szkodliwych warunkach pracy w obiektach o najwyższych wymogach higienicznych. Zgodnie z wytycznymi niemieckiej normy DIN 1946-4 odnoszącej się do wymagań specyficznych dla szpitali i obiektów służby zdrowia.

Więcej na temat OPTIMY KRYSZTAŁ i innych naszych produktów Clima Gold w wykonaniu higienicznym w folderze TUTAJ >>

OPTIMA KRYSZTAŁ – nie tylko w szpitalach, ale także w zakładach produkcyjnych

Oprócz szpitali i placówek służby zdrowia jest wiele innych miejsc, gdzie zapewnienie wysokiej higieny budynku poprzez odpowiednie instalacje i centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne, jest równie ważne. Należą do nich m.in. zakłady produkujące żywność lub leki.

Jedną z naszych ostatnich realizacji były zakłady produkcyjne (mięso i wędliny) – Animex Foods ze Starachowic. Łącznie na tym obiekcie zamontowano pięć sekcyjnych central w wykonaniu higienicznym OPTIMA KRYSZTAŁ. Suma ich wydajności w przepływie powietrza to 110 700 m3/h w nawiewie oraz 14 800 m3/h w wywiewie.

Tak wysoki zakres pracy z zachowaniem parametrów higienicznych jest możliwy, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości podzespołów i elementów sprawdzonych, europejskich producentów. Centrale fabrycznie uzbrojone w automatykę marki Carel, lampy UV, filtry kilkustopniowe oraz wysokiej jakości wymienniki (nagrzewnica i chłodnica). Zespół wentylatorowy nawiewu może pracować okresowo dla warunków: Vnaw na poziomie 10 100 m3/h oraz dp=300 Pa.

Zdjęcia i wykonanie Clima Gold Gdańsk.