Powietrze wolne od wirusów

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w niespotykany dotąd sposób. Walka z wirusem toczy się na wielu frontach, także w obszarze technologii. Pojawienie się wirusa SARS-CoV-2 przyspieszyło pracę nad wdrożeniem nowych produktów w naszych centralach wentylacyjnych. Pierwszym  z innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez Clima Gold jest instalacja generatorów jonów w urządzeniach wentylacyjnych. Zastosowanie kontrolowanej bipolarnej igłowej jonizacji powietrza pozwala na dystrybuowanie powietrza nasyconego jonami dodatnimi i ujemnymi. Jony niszczą wirusy, bakterie i patogeny w wentylowanych pomieszczeniach.

Skuteczność igłowej dwubiegunowej jonizacji powietrza

Badania przeprowadzone w niezależnym laboratorium Innovative Bioanlysis wykazały, że igłowa dwubiegunowa jonizacja powietrza wykazuje skuteczność w zwalczaniu SARS Co-V-2 aż w 99,40%. Dodatkową korzyścią w zastosowaniu tej metody oczyszczania powietrza jest jej całkowite bezpieczeństwo – proces generacji jonów nie powoduje pojawienia się ozonu, szkodliwego dla zdrowia człowieka.

Oferujemy kilka modeli generatorów, w zależności od przeznaczenia centrali wentylacyjnej, w której urządzenie zostanie zamontowane. Już wkrótce generatory jonów znajdą się na stronie internetowej w zakładce STOP COVID-19

 

generator jonów