STROP LAMINARNY

Strop nawiewu laminarnego (SLM) to specjalne, podwieszane (sufitowe) urządzenie, mające na celu zapewnienie odpowiedniej czystości i filtracji powietrza, dostarczanego do sal operacyjnych.

Główną cechą stropów jest zagwarantowanie optymalnych parametrów powietrza dla przebywających w strefie ich pracy, pacjentów oraz personelu medycznego, takich jak: czystość, prędkość nawiewu oraz temperatura i wilgotność.

CHARAKTERYSTYKA
✓ Urządzenia wyposażone są w filtry absolutne (HEPA) o wysokiej klasie filtracji (zapewniona atestem producenta). Odpowiedni dobór wielkości stropów, zapewnia stabilny, laminarny napływ powietrza do sali operacyjnej na poziomie 0,15 do 0,3 m/s.
✓ Brak przepływu turbulentnego, co gwarantuje najwyższy komfort, długą żywotność filtrów oraz zapewnia najwyższe wymagania higieniczne dla obsługiwanych obiektów.
✓ Konstrukcja stropu składa się z poszczególnych, szczelnie połączonych ze sobą modułów – wielkości każdego stropu czy modułu.
✓ Dopasowywane są do indywidualnych wymagań każdej sali operacyjnej. Dodatkowo budowa urządzenia uwzględnia miejsce na lampę operacyjną.
✓ Całość konstrukcji wykonana jest z blachy nierdzewnej (304), w tym wylotowe, perforowane „kasetony” (przesłony), widoczne od strony sali operacyjnej.
✓ Zasada działania SLM jest bardzo prosta. Powietrze doprowadzane jest do stropu poprzez nawiewną instalację wentylacyjną (np. APARAT RECYRKULACYJNY – OPTIMA REC). Po przejściu przez króciec/ramkę wlotową, rozprowadza się po wszystkich, pomniejszych modułach urządzenia, gdzie wskutek nadciśnienia, spowodowanego oporami filtrów, wypływa jednostajnie i równomiernie do przestrzeni sali operacyjnej.