Nowa centrala Optima z rewersyjną pompą ciepła (PCR)

Centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna OPTIMA z wbudowanym urządzeniem chłodniczym, wyposażona w nowe rozwiązanie wykorzystujące sprężarki z silnikiem z magnesem stałym.

Centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna ze sprężarką z silnikiem zasilanym magnesem stałym (PM) jest unikalnym i innowacyjnym urządzeniem, które wymaga precyzyjnej kalibracji, przy użyciu specjalistycznego sprzętu pomiarowego. Stanowisko pomiarowo-kalibracyjne jest niezbędnym elementem w procesie jego tworzenia, dlatego też zostało ono zbudowane w naszym nowym zakładzie produkcyjnym, dzięki dofinansowaniu UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Centrala OPTIMA zawiera ekoefektywną, innowacyjną technologię, opartą na silniku PM, który zapewnia możliwie najniższe zużycie energii w porównaniu do tradycyjnej centrali wentylacyjno – klimatyzacyjnej.

Nowy produkt został opracowany przez nasz zespół w wyniku prac badawczych nad rewersyjną pompą ciepła, opartą na sprężarce z silnikiem zasilanym przemiennikiem prądu stałego, z płynną regulacją mocy chłodniczej i szerokim zakresem regulacji.

PRZEZNACZENIE
Istnieje możliwość skonfigurowania wymiarów, gabarytów i funkcji w taki sposób, aby dostosować centrale do indywidualnych wymagań każdego obiektu i pomieszczenia, które wymaga systemu wentylacyjno – klimatyzacyjnego.

FUNKCJE
Wentylacja, Ogrzewanie, Chłodzenie, Nawilżanie, Osuszanie

CHARAKTERYSTYKA
✓ Najwyższej jakości podzespoły i elementy, wyłącznie europejskich producentów, mogące zapewnić wytrzymałość w najcięższych warunkach.
✓ Urządzenie to posiada elektroniczny zawór rozprężny.
✓ Układ sterowania wyposażony jest w autonomiczny sterownik obiegu chłodniczego, z wbudowanymi algorytmami bezpieczeństwa dla uzyskania, jak najwyższej niezawodności pracy modułu chłodniczego.
✓ Współczynnik wydajności chłodniczej, przy częściowym obciążeniu jest większy od współczynników dla sprężarek zasilanych prądem zmiennym.
✓ Urządzenie płynnie i z dużą dokładnością reguluje temperaturę powietrza.
✓ Kompletna kontrola i monitoring pracy układu chłodniczego – szybki i bezpieczny dostęp do informacji, poprzez port komunikacji szeregowej (RS485 – Modbus RTU).
✓ Sprężarki z magnesem stałym (PM), dzięki konstrukcji i zastosowanemu napędowi, zoptymalizowane są w taki sposób, że osiągają najlepsze współczynniki efektywności w okresach najczęściej występujących obciążeń. Dzięki temu zużycie energii przez ww. sprężarki jest najniższe w porównaniu do wszystkich występujących na rynku.

INNOWACYJNE CECHY URZĄDZENIA
✓ Szeroki zakres płynnej regulacji.
✓ Wysokosprawny silnik.
✓ Najniższe możliwe zużycie energii.