Większość z naszych kontrahentów zapewne zna już „nową” (od lipca 2019) lokalizację firmy w północnej części Rumi. Siedziba Clima Gold oraz nasz zakład produkcyjny znajdują się na terenach inwestycyjnych miasta Rumi, zarządzanych przez spółkę Rumia Invest Park. Od lipca 2020 roku można do nas dojechać całkiem nową drogą – ulicą Nowa Kazimierska, która powstała w ramach projektów realizowanych przez spółkę Miasta Rumia. Zobaczcie, jak do nas dojechać >>

Dolina Krzemowa z Clima Gold

W planach spółki Rumia Invest Park (powołanej w 2017 r.) było stworzenie nowych, atrakcyjnych terenów pod zabudowę przemysłowo-usługową, czyli tzw. Dolinę Krzemową miasta. Nasza firma jest częścią tego projektu, bo jako pierwsza zaryzykowała położenie fabryki wśród pól i łąk na obrzeżach miasta Rumi. Co jak widać z czasem się opłaciło, ze względu na dynamiczny rozwój nowych obszarów inwestycyjnych.

Celem przedsięwzięcia Rumia Invest Park jest m.in. stworzenie nowych miejsc pracy dla tysięcy pracowników, nowych dróg wraz z pełną infrastrukturą oraz zapewnienie stałego i stabilnego rozwoju dla Rumi. Co w części już zrealizowano. Z prawie 26 hektarów terenów stanowiących zasoby spółki Rumia Invest Park pozostało mniej niż 10 ha do dalszego zagospodarowania pod nowe inwestycje.

Więcej szczegółów – na jakim terenie i jak docelowo ma wyglądać pólnocno-wschodnia część Rumi, z fabryką Clima Gold – znaleźć można na stronie https://rumiainvest.pl/ oraz na filmie Miasta Rumia >>

1 lipca 2020 roku spółka Rumia Invest Park otrzymała dotację w wysokości prawie 6,5 mln ze środków Unii Europejskiej. Przeznaczona będzie na dalszą rozbudowę terenów inwestycyjnych w ramach projektu „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową w Rumi”. Więcej tutaj >>

W ramach nowego przedsięwzięcia zaplanowano m.in. budowę hali magazynowo-produkcyjnej z częścią biurową. Plac składowy oraz place manewrowe i miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych. Do tego dodatkowo drogi wewnętrzne, sieci uzbrojenia terenu, ogrodzenia i oświetlenia terenu oraz infrastrukturę doprowadzającą media. Wszystko to ma zostać zrealizowane do końca czerwca 2022 roku. (Źródło: https://www.rpo.pomorskie.eu/-/kolejne-srodki-unijne-dla-rumi)

Nowa Kazimierska i nowy, szybki dojazd do Clima Gold

Całkiem nowa droga dojazdowa do siedziby i fabryki Clima Gold to ulica Nowa Kazimierska, która biegnie od drogi ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego poprzez skrzyżowanie z ul. Kazimierską i ul. Krzemową.

mapa

Co jest istotne dla nas jako firmy produkcyjnej, to klasa i konstrukcja nowej drogi. Ulica Nowa Kazimierska pozwala na przejazd samochodów ciężarowych, dostarczających nasze produkty do różnych miejsc w Polsce i Europie.

Nowa infrastruktura, ścieżki rowerowe oraz przystanki autobusowe dla linii autobusowej, która w niedalekich planach wyruszy nową drogą. To wszystko sprawia, że zarówno nasi pracownicy, jak i kontrahenci będą mieli kilka opcji transportu do ul. Krzemowej, do wyboru. Niedługo zapewne zakończony zostanie także remont samej ul. Kazimierskiej, biegnącej od strony Stara Rumia, co stanowić będzie dodatkową drogę dojazdu do Clima Gold.

Będziemy Was informować na bieżąco o dalszych planach i nowych, aktualnych zmianach w obrębie terenów inwestycyjnych sąsiadujących z Clima Gold. Obserwujcie nas także na naszej stronie Facebook >>